چطور کلاه رو با تی شرت ست کنیم؟

ست کردن کلاه با تی شرت

چطور کلاه  رو  با  تی شرت ست کنیم؟

معمولا انواع اکسسوری ها به صورت ست با لباس ها انتخاب می شوند یا حداقل به گونه ای خریداری می شوند که با لباسی که می پوشند تناسب داشته باشد و به قولی به آنها بیاید. یکی از این اکسسوری های پرمخاطب و محبوب کلاه است که ما قصد داریم نحوه ست کردن آن با تی شرت را به شما بیاموزیم. وقتی صحبت از ست کردن یک اکسسوری با لباس پیش می آید از آنجاییکه این اکسسوری ها مثل مثلا کلاه از پیش تولید شده اند و ما فقط اقدام به خرید آن می کنیم لذا نمی توانیم به لحاظ طراحی آن را با لباسمان ست داشته باشیم و باید به فکر ست کردن آن به لحاظ رنگ بندی باشیم.

راه های زیادی برای ست کردن لباس از جمله تی شرت با کلاه وجود دارد منتها کلاهی که برای تی شرت آستین کوتاه انتخاب می کنیم کمی به لحاظ جنس و الیاف مورد استفاده اش و بعضا طراحی با کلاهی که برای تی شرت آستین بلند انتخاب می کنیم یا حتی تی شرت یقه دار با بدون یقه متفاوت خواهد بود.همانطور که گفتیم می توان برای ست کردن همه انواع کلاه بر اساس رنگ بندی اقدام به این کار کنیم و بهترین شیوه، استفاده از چرخ رنگ نیوتن است. اما قبل از اینکه از چرخه رنگ نیوتن برای ست کردن رنگ کلاه با تی شرت استفاده کنیم، ابتدا باید بدانیم که چه کلاهی و با چه مدلی بخریم؟ که توجه به آن باعث خواهد شد تا ست بهتری داشته باشیم.

کلاه مناسب ست کردن با تی شرت آستین کوتاه

از آنجائیکه تی شرت آستین کوتاه رو فقط در ایام گرم سال چون تابستان یا بهار می پوشیم لذا باید کلاهی انتخاب کنیم که مناسب این فصل باشد. مثلا خرید یک کلاه ضخیم یا بدون منافذ که از جنس الیاف مصنوعی غیرقابل تنفس ساخته شده باشد برای ست کردن با تی شرت که در فصول گرم سال پوشیده می شود مناسب نخواهد بود. پس باید کلاهی بخریم که از جنس الیاف طبیعی چون پنبه و کتان و… باشد که پارچه ای قابل تنفس هستند و هوا تهویه می شود و تعریق صورت نمی گیرد. حداقل می توان اقدام به خرید کلاهی نمود که به صورت ترکیبی از الیاف مصنوعی یا طبیعی تولید شده اند و خصوصیات مثبت هر دو الیاف را در خود دارند.

کلاه مناسب ست کردن با تی شرت آستین بلند

تی شرت آستین بلند معمولا برای فصول سرد و خنک سال استفاده می شود پس می بایست کلاهی انتخاب کنیم که مناسب هوای سرد و خنک باشد. بر این اساس می توان از کلاه های دارای پارچه ضخیم یا پشمی و بافتنی استفاده کرد. همچنین استفاده از کلاه دارای الیاف مصنوعی برای فصل سرد و خنک چندان مشکلی ایجاد نمی کند. منتها به شرطی که به الیاف مصنوعی حساسیت نداشته باشید.

کلاه مناسب ست کردن با تی شرت یقه دار

تی شرت یقه دار به جهت داشتن یقه به سبک و سیاق لباس های کلاسیک چون پیراهن ها گزینه مناسبی برای استفاده در جاهای رسمی و مهمانی ها و مجالس می باشد و اصولا کاربردی رسمی تر از تی شرت های بدون یقه دارد. لذا بهتر آن خواهد بود تا کلاهی که قرار است با تی شرت یقه دار ست شود رسمی تر باشد و طرح و نقش های شلوغ و جیغ نداشته باشد.

کلاه مناسب ست کردن با تی شرت بدون یقه

این نوع از تی شرت ها معمولا استفاده ای عمومی دارند و هر نوع کلاهی را با آنها می توان ست کرد البته کلاه های رسمی و کلاسیک کمتر با این نوع تی شرت ها ست می شود چون این مدل تی شرت ها جنبه راحتی و اسپورت دارند. با اینحال دایره وسیعی از انواع کلاه ها را می توان با این نوع تی شرت ها ست کرد.

نحوه ست رنگ بندی کلاه با تی شرت

برای این کار همانطور که اشاره کردیم می بایست از تناسب چرخه رنگ نیوتن استفاده کرد. از این چرخه رنگ سه قانون کلی برای ست کردن لباس به دست می آید که می توان بر اساس آنها اقدام نمود و به بهترین تناسب رنگ و هارمونی در پوشش رسید که عبارتند از:

  • رنگ های سه گانه

ست لباس بر اساس رنگ های سه گانه به این شکل است که شما در چرخ رنگ یک مثلث متساوی الاضلاع را متصور می شوید و سپس رنگ های سه گوش آن را که در فاصله ای یکسان نسبت به هم قرار دارند در نظر می گیرید و بر اساس آن رنگ بندی پوشش خود را ست می کنید مثلا  نارنجی و بنفش و سبز یا …

  • رنگ های مشابه

ست لباس بر اساس رنگ های مشابه در چرخه رنگ متشکل از چند رنگ کنار یکدیگر به صورت پشت سر هم است. ست لباس بر اساس این نوع ترکیب رنگ بسیار محبوب است و طرفداران بسیاری دارد. مثل نارنجی، نارنجی_زرد، زرد و…

  • رنگ های مکمل

ست لباس بر اساس رنگ های مکمل که بدان رنگ های متضاد هم می گویند در واقع تکمیل کننده هم هستند و ترکیب رنگ بندی فوق العاده ای هم بوجود می آورند. مثل رنگ های قرمز و سبز، بنفش و زرد و…

کلیدواژه : تی شرت و کلاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code