نکات مهم در تهیه تی شرت های با کیفیت

نکات مهم در تهیه تی شرت

نکات مهم در تهیه تی شرت های با کیفیت

تی شرت یکی از لباس هایی است که در کمد اغلب افراد در دنیا پیدا می شود. فرقی ندارد با چه جنسیتی در کمد هر فردی عموما دو یا بیشتر تی شرت وجود دارد. این مقاله هم برای خریداران تی شرت ها و هم برای تولید کنندگان آنها می تواند مفید باشد. در این مقاله ما قصد دارید که نکات مهم در تهیه تی شرت های با کیفیت را بررسی کنیم. در صورتی که در مورد چگونگی تشخیص کیفیت یک تی شرت اطلاعی ندارید و یا به دنبال تولید تی شرت هایی با کیفیت برای مشتریانتان هستید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

[pullquote align=”center”]

پیشنهاد می کنم مقاله ست کردن تی شرت برای رسید به ظاهری زیبا را هم مطالعه فرمائید
[/pullquote]

اغلب مردم در دنیا به دلایلی مانند:

 • راحتی
 • قیمت مناسب
 • سادگی در ست کردن
 • و …

به سراغ خرید تی شرت های می روند. اما مهمترین نکته برای تولید کنندگان آن است که آیا خودشان در تی شرت هایی که تهیه می کنند احساس راحتی دارند؟ بهتر است همیشه خود را جای مشتریان بگذارید و ببنید آیا از محصول تولیدی خود راضی هستید؟ آیا این تی شرت ها باعث می شوند که آنها دوباره از شما خرید کنند؟ برای تولید تی شرت هایی با کیفیت بهتر است به موارد اشاره شده زیر دقت کنید.

به دوخت تمیز درزها دقت کنید

دوخت درزها باید تمیز باشند. پارچه اطراف درزهای تی شرت باید صاف و بدون هیچ گونه کشیدگی و چروکی باشد. زمانی که دوخت درزها محکم و بدون فاصله باشد پارچه به سمت داخل کشیده می شود و باعث ایجاد کشیدگی در اطراف درزها می شود. چرخکاری درزها باید به نحوی متناسب باشد که نه فاصله بین دوخت ها باز بماند و نه کشیدگی را در اطراف درزها شاهد باشیم.

نکات مهم در تهیه تی شرت

توصیه می شود که هم تولید کنندگان تی شرت ها و هم خریداران به درزگیری ها و کوک ها دقت کنند. اگر اجناس خود را به صورت آنلاین می فروشید، تصاویر از دوخت پارچه تی شرت ها قرار دهید. همچنین شما اگر میخواهید به صورت آنلاین خرید کنید از تولید کننده تقاضا کنید تا تصویری از دوخت درزها برای شما ارسال کند و سپس برای خرید اقدام کنید.

موقعیت بخش های مختلف تی شرت مناسب باشد

منظورمان از این مورد آن است که میان بخش های مختلف تیشرت مانند:

 • یقه
 • آستین ها
 • دور شکم
 • قد تیشرت
 • حلقه آستین
 • شانه
 • و …

تناسب وجود داشته باشد. در این موارد نه تنها موقیت بخش های لباس مهم است بلکه نحوه دوخت نیز بر روی آن تاثیر میگذارد. به عنوان مثال هنگامی که یک تی شرت را امتحان می کنید، درزهای شانه نباید افتادگی ایجاد کنند. موقعیت شانه ها باید دقیقا روبروی یکدیگر قرار گیرد و چرخی در آستین ها ایجاد نکند. این موارد تنها با اصلاح الگو ثابل حل است و عموما توسط خود خیاط ها شناسایی و اصلاح می شود.

در حالت کلی توصیه می شود به تقارن و تناسب سایز با بخش های مختلف تی شرت در هنگام تولید و خرید دقت کنید.

نحوه ی دوخت لبه ها لباس

عموما دوخت لبه ها بعد از اولین شستشو تضعیف می شود. بنابراین باید از دوخت صحیح و به میزان کافی مکم تمامی لبه ها و درزها اطمینان حاصل کنید. یک کالای با کیفیت دارای دوخت های داخلی، یک اندازه، یکنواخت، و مرتب است. اغلب باید این دوخت ها به صورت داخلی باشند تا در کمترین میزان تماس با پوست قرار گیرند و باعث ایجاد التهاب در پوست های حساس نشوند.  تصویر زیر دوخت درست و نادرست را نشان داده است.

نکات مهم در تهیه تی شرت

نقص دوخت

به تصویر زیر نگاه کنید. در تصویر زیر فضای خالی میان کوکها ایجاد شده است که به آن نقص دوخت می گوییم. اغلب در تولیدات تی شرت ها این اتفاق روخ می دهد و باعث ایجاد حفره بعد از اولین شستشو می شود. گره الاستیک مانند ترامپولین عمل می کنند و به جای عبور مستقیم و کامل سوزن، آن را تا حدی عبور می دهند. این ویژگی باعث می شود که دوخت به طور کامل انجام نشود و برخی از کوک ها بدون قلاب شدن در بالای پارچه شناور شوند. نقص های دیگری نیز مانند زیر بغل غیر هم تراز هم می تواند باعث کاهش کیفیت تی شرت ها شود.

نکات مهم در تهیه تی شرت

نقص رنگ

معمولا فرض می شود که یک تی شرت به طور کلی از یک پارچه تهیه می شود بنابراین نباید تناقض تن رنگی در آن دیده شود. اما در برخی مواقع خود پارچه دارای این تنقضات رنگی است. به همین دلیل تضمین یکسان بودن رنگ همیشه دارای اهمیت است. شاید شما نیز با این مسئله روبرو شده باشید که رنگ استین ها کمی با رنگ بدنه لباستان متفاوت باشد. بنابراین توصیه می شود که چه تولید کننده و چه مصرف کننده به رنگ تی شرت ها دقت کنند که به صورت یکدست و کاملا یکسان باشد.

مراقب موج ها باشید

قطعا همه ما دوست داریم امواج را در ساحل ببنیم نه در لباس هایمان. پارچه تی شرت های با کیفیت هنگام قرار داردن روی یک سطح صاف باید بدون موج و صاف باشند. ظاهر موج دار تی شرت ها نشان دهنده مناسب نبود پارچه و کشش بیش از حد در طول فرایند دوخت است. به عبارتی یک نیروی اضافی حلقه ها را می کشد و باعث  ایجاد موج می شود. اغلب این موج ها در صورت وجود، هنگام پوشیدن لباس مشخص می شوند.

طرح های چاپی

طرح های چاپی اغلب جز جاذبه های تی شرت ها هستند. در صنعت مد، انتقال حرارتی و نقاشی اکرلیک از محبوب ترین روش های چاپ هستند. در زمانی که تی شرت های چاپی را تولید و یا خریداری می کنید به آسیب هایی که ممکن است پارچه در طی فرایند چاپ دیده باشد نیز توجه کنید.

کیفیت پارچه

این که یک تی شرت با کیفیت باشد علاوه بر دوخت و رنگ به جنس آن نیز وابستگی دارد. پنبه به دلیل لطافت یکی از بهترین پارچه ها برای تولید تی شرت است. از طرف دیگر الیاف مصنوعی احتمال چروک را کاهش می دهند اما ممکن است در آنها احساس ناراحتی کنید. توصیه می شود عملکرد روزانه تی شرت ها را در نظر بگیرید و بر اساس آن جنس تیشرت را انتخاب کنید اما قطعا تی شرت های پنبه ای بهترین نوع تی شرت ها هستند.

سخن اخر

نکات مهم دیگری در خرید و تولید تی شرت های با کیفیت وجود دارد. اما در این مقاله ما به مهمترین موارد که به صورت عمومی در کیفیت های تی شرت ها موثر است پرداختیم. در صورتی که می خواهید از اهمیت موارد دیگر در انتخاب و تولید تی شرت های با کیفیت، آگاه باشید در پست های بعدی ما را همراهی کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code