نحوه ی صحیح شست و شو تی شرت ها چگونه است؟

نحوه ی صحیح شست و شو تی شرت ها بر روی طول عمر آن ها اثر مستقیمی دارد. حتی اگر تی شرت و یا هر لباس دیگیری که دارید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد بعد از شست و شوهای متوالی ممکن است دیگر ظاهر قبلی خود را نداشته باشند. نکته ای که واضح است آن است که شست و شو بر روی رنگ لباس و پارچه تاثیر مستقیم دارد. از همین رو نحوه ی شست و شو و اتو کردن لباس ها از اهمیت برخوردار است. در این مقاله آفرنگ جامه، نحوه ی صحیح شست و شو تی شرت ها را بررسی خواهد نمود. اگر شما هم میخواهید تا لباس هایتان را تامدت بیشتری با کیفیت اولیه استفاده کنید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آمادگی برای شست و شو لباس

به دلیل استفاده از لباس شویی اکثر ما لباس ها را برای مدت کوتاهی جمع و سپس از لباس شویی برای شست و شو آن ها استفاده می کنیم. نحوه ی صحیح شست و شو تی شرت ها و لباس ها شامل مراقبت های پیش از شست و شو هم می شود. بهتر است شما تمامی لباس ها را به صورت مرتبط در سبد لباس های آماده برای شستن قرار دهید. از نامرتب قرار دادن لباس ها بر روی هم پرهیز کنید زیرا که بر روی بافت و پارچه تاثیرات منفی می گذارد.

نحوه ی صحیح شست و شو تی شرت ها و لباس ها- یک: مرتب کردن

اکثر ما لباس ها را بر اساس رنگ آن ها دسته بندی و مرتب می کنیم اما توصیه می شود که در کل لباس هایتان را بر اساس چند معیار مهم دسته بندی نمایید. از جمله این معیارهای مهم می توان به :

  • رنگ
  • میزان کثیفی
  • جنس و کیفیت پارچه

اشاره کرد. این کار دلیل خاصی دارد، فرض کنید که برخی از لباس های شما دارای بافتی لطیف تر هستند و برخی دیگر دارای بافتی ضمخت تر، جیب، زیپ و … در این حالت بخش ای ضمخت لباس ها ممکن است بر روی لباس های دیگر شما تاثیر بگذارد و بافت آن را از بین ببرد. به همین دلیل توصیه می شود لباس ها را به دسته بندی های مختلفی تقسیم نمایید تا کیفیت اولیه لباس ها حدالمکان حفظ شود.

همچنین میزان کثیفی نیز موثر است. به طور مثال شما برای از بین بردن لکه های چربی، ممکن است از شوینده های قوی تری استفاده کنید به نسبت لباس هایی که هیچ گونه لکه و کثیفی زیادی ندارد. استفاده از انواع شوینده ها و میزان گرمای آب بر روی کیفیت لباس ها تاثیر بسزایی دارد.

نحوه ی صحیح شست و شو تی شرت ها و لباس ها- دو: دقت به نوارهای چاپی

اگر از تی شرت هایی استفاده می کنید که بر روی آن ها چاپ صورت گرفته است، توصیه می کنیم که لباس هایتان را برگردانید. برگرداندن لباس ها از برخورد نوارهای چاپی با بخش های مختلف دیگر لباس ها و ساییده شدن آنها جلوگیری می کند. علاوه بر این در صورتی که لباس هایتان را به دلیل بودی نامطبوع عرق می شویید حتما لباس هایتان را برعکس کنید. این برعکس کردن کمک می کند تا بخش هایی از لباس که با بدن تماس بیشتری داشته اند در معرض اب و مواد شستشوی بیشتری باشند و کاملا تمیز شوند.

آفرنگ جامه به منظور طولانی مانندن کیفیت نوارهای چاپی از روش هایی مانند انتقال حرارتی استفاده می کند که تاثیر شستشو بر روی آنها کمتر است. برای سفارش جاپ بر روی این تیشرت ها می توانید با گروه آفرنگ جامعه تماس حاصل فرمایید.

نحوه ی صحیح شست و شو تی شرت ها و لباس ها- سه: دقت به مواد شوینده

استفاده زیادی از مواد شوینده به بافت ظاهری لباس تاثیر منفی می گذارد علاوه بر این ممکن است بوی لباس ها را بدتر کنند. ممکن است فکر کنید که مواد شوینده به دلیل استفاده از عطرهای مختلف نمی توانند باعث بدتر شدن بوی لباس شوند. ممکن است شما در ابتدا که از لباس استفاده می کنید تنها بوی خوش صابون و مواد شوینده را استنشاق کنید، اما برخی از مواد شوینده به دلیل خواص شیمیایی که با آب تولید می کنند موجب می شوند که لباس ها سریع تر بو بگیریند که نامطلوب است.

بر روی اغلب بسته بندی های مواد بهداشتی مورد استفاده در ماشین های لباسشویی مقدار استفاده شده مشخص شده است. بهتر است از دستورالعمل چاپ شده بر روی بسته بندی ها پیروی کنید، تا ضرر کمتری به لباس هایتان وارد شود.

نحوه ی صحیح شست و شو تی شرت ها و لباس ها- چهار: نحوهی شست و شو

از آب سرد برای شستشو لباس ها استفاده کنید. فرقی نمی کند که با دست لباس هایتان رو می شویید یا از ماشین لباس شویی استفاده می کنید. سعی کنید میزان گرما آب را بر اساس جنس پارچه و میزان چربی (لکه ها) تنظیم کنید. دقت کنید که هر چه آب گرمتر باشد پارچه کیفیت خود را سریع تر از دست می دهد.

درجه شست و شو در مشین های لباس شویی را بر اساس میزان کثیف بودن لباس های تعیین کنید. در صورتی که لباس های شما دارای لکه و کثیفی های عمیق نیستند بهتر است درجه شست و شو را بر روی کم قرار دهید. زیرا شدت شست و شو به طور مستقیم بر روی کیفیت پارچه تاثیر می گذارد.

از خشک کن، لباس شویی استفاده نکنید. لباس شویی با چرخش بسیار سریع، سعی دارد تا لباس ها را خشک کند، این چرخش سریع، اصطکاک میان لباس ها را افزایش می دهد. افزایش اصطکاک باعث از بین رفتن سریع تر بافت پارچه خواهد شد. توصیه می شود از همان روش های قدیمی (استفاده از آفتاب) برای خشک کردن لباس هایتان استفاده کنید.

سخن آخر

با رعایت نکات بالا می توانید طول عمر لباس های خود را افزایش دهید. اما چندین نکته وجود دارد که رعایت آنها می تواند به شما کمک کند.

  • عموما بر اساس نوع پارچه ی استفاده شده در لباس، راهنمایی در داخل لباس قرار می گیرد که نحوه ی صحیح شست و شو لباس را توضی داده است. توصیه می شود پیش از هر چیز برگه راهنما را مطالعه کنید. بعضی از لباس ها را باید حتما با دست بشویید و این برگه می تواند به شما کمک کند.
  • لباس ها را دور از نور شدید قرار دهید.
  • لباس ها را در جای مرطوب قرار ندهید.
  • زمانی که لباس ها نم دار هستند آنها را تا نکنید.
  • زمانی که لباس ها نم دار هستند آنها را اتو نزنید.
  • از اتو بخار استفاده کنید تا میزان رطوبت پارچه را هنگام اتو در حالت استاندارد نگه دارد.
  • و …

تولیدی آفرنگ جامه با کسب تجارب جدید در صنعت طراحی و دوخت انواع تی شرت و کلاه تبلیغاتی با بهره گیری از تجهیزات بروز و کارامد و نیز کادری متعهد و متخصص وارد عرصه تولید پوشاک صنعتی و تبلیغاتی گردید. برای اطلاع از نحوه ی سفارش و همکاری با آفرنگ جامه می توانید با تلفن گویای ۶۳۴۲۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code