نحوه چاپ روی تی شرت(قسمت دوم)

نحوه چاپ روی تی شرت

نحوه چاپ روی تی شرت

به کسب و کار خود رسمیت ببخشید با طراحی تی شرت مختص به خود!

این مطلب در چند بخش تهیه شده است. لطفا قبل از مطالعه، بخش اول مطلب ” نحوه چاپ روی تی شرت (قسمت اول)” را مطالعه بفرمایید.

گام دوم

تعیین مقدار بودجه، هزینه زمانی و مالی برای چاپ تبلیغات تی شرت

همانند بسیاری از پروژه ها، فرایند طراحی تی شرت خود را با بررسی جزئیات خاص اما مهم آغاز کنید.

         ۱-تعداد سفارش: چه تعداد تی شرت شما نیاز دارید؟

  تعداد پیراهنی که اقدام به سفارش چاپ می کنید، به طور مستقیم بر نوع چاپ تاثیر می گذارد. بعضی از روش های چاپ، بخاطر نحوه کارکردشان، صرفا به سفارشات انبوه می پردازند. در حالی که بعضی دیگر از روش های چاپ، در عین اینکه هزینه بالایی دارند، تنها تعداد محدودی چاپ می کنند، لذا تعیین نوع چاپ به تعداد چاپ و بودجه وابسته است.

         ۲-بودجه: چقدر هزینه می کنید؟

 بودجه بیشتر به معنای تعداد بیشتری از پیراهن است. اگر میخواهید عکس های دقیق تری با رنگ های بیشتر چاپ کنید، هزینه بیشتری باید بپردازید. آیا می خواهید پیراهن نرم تر باشد؟ اگر بله، بودجه که برای این کار در نظر گرفته اید می بایست بیشتر باشد. در مورد مساله مادی و بودجه ای که میتوانید متقبل شوید زودتر فکر کنید، در این حالت شما می توانید تمام گزینه های ممکن پیش روی خود را با دقت بیشتر و عمیق تری مورد مقایسه قرار دهید.

        ۳-مدت زمان چاپ: چه وقت به تی شرت نیاز دارید؟

مدت زمانی که طرح زمان می برد تا طراحی شود و زمانی که زمان می برد تا چاپ انجام شود را باید در برنامه ریزی ها و زمان بندی های خود در نظر بگیرید. روش های متفاوتی برای چاپ وجود دارد که از نظر مدت زمانی که برای چاپ زمان می برند با یکدیگر متفاوت اند. پیش از سفارش تی شرت می بایست این اطلاعات را از چاپخانه بگیرید و سپس اقدام به انتخاب نوع چاپ و تنظیم قرارداد نمایید تا زمان کافی هم برای طراحی و هم برای چاپ تی شرت داشته باشید.

گام سوم

آشنایی با امکانات و قابلیت های انواع چاپ روی پارچه

 تجزیه و تحلیل نوع چاپ، گامی است که بسیاری از سفارش دهندگان تی شرت را ممکن است گیج کند و یا حتی گمراه کند. راه های مختلفی برای چاپ طرح بر روی تی شرت وجود دارد. مسائل فنی  این حوزه می تواند اضطراب زا باشد مگر اینکه شما با مفاهیم تخصصی و اصطلاحات این حوزه آشنا باشید. در این صورت می دانید که آن ها چه معنی می دهند و تصمیم گیری برای تان راحت تر خواهد بود. در اینجا به چهار مورد از اصلی ترین روش های چاپ تی شرت اشاره می شود. همچنین بهترین زمان استفاده از هر کدام از این روش ها و مزایا و معایب هر کدام نیز بیان می شود.

  • چاپ از روی صفحه نمایش

گزینه مقرون به صرفه برای سفارشات بزرگ، چاپ از روی صفحه نمایش استاندارد است. در این فرآیند، یک صفحه نمایش برای هر رنگ از طراحی شما ایجاد می شود،  و برای چاپ باقی طرح با رنگ دیگر از یک چاپگر دیگر، استفاده می­شود.

نحوه چاپ روی تی شرتنحوه چاپ روی تی شرت

مزایا: این نوع چاپ استاندارد قابل اعتمادی برای چاپ دارد. همچنین نسبت به سایر روش های چاپ مقرون به صرفه است. در عین اینکه قیمت مناسبی دارد، کیفیت بالایی نیز دارد. چنین چاپی برای سفارشات بزرگ و با تعداد بیشتر از ۲۰ عدد ایده آل است.

معایب: برای هر رنگ جدید، صفحه جدیدی مورد نیاز است و مجدد نیازمند طراحی دوباره می باشد که این امر هزینه مازادی تولید می کند. لذا چنین روشی برای طرح های رنگارنگ به صرفه نیست زیرا هزینه تعویض و طراحی صفحه برای هر رنگ قیمت کل چاپ را گران می کند.

  • چاپ وینیل

چاپ وینیل نوعی از چاپ است که با انتقال حرارت کار می کند. این نوع چاپ با دوام است، طرح هایی که به کمک این نوع چاپ انجام می شود، ماندگاری طولانی تری دارند و در طی گذشت زمان، تصاویر آن به مرور محو شدن نمی شوند. از این تکنولوژی بیشتر در چاپ متون و نوشته استفاده می شود.

چاپ وینیل نوعی از چاپ است که با انتقال حرارت کار می کند. این نوع چاپ با دوام است، طرح هایی که به کمک این نوع چاپ انجام می شود، ماندگاری طولانی تری دارند و در طی گذشت زمان، تصاویر آن به مرور محو شدن نمی شوند. از این تکنولوژی بیشتر در چاپ متون و نوشته استفاده می شود.چاپ وینیل نوعی از چاپ است که با انتقال حرارت کار می کند. این نوع چاپ با دوام است، طرح هایی که به کمک این نوع چاپ انجام می شود، ماندگاری طولانی تری دارند و در طی گذشت زمان، تصاویر آن به مرور محو شدن نمی شوند. از این تکنولوژی بیشتر در چاپ متون و نوشته استفاده می شود.

مزایا: این نوع چاپ بسیار با دوام است و کیفیت بالایی دارد. برای زمانی که شما می خواهید طراحی و چاپ تان در اثر مرور زمان همچنان ثابت باشد و بی تغییر بماند.

معایب: رنگ های اضافی زیادی برای این نوع چاپ مصرف می شود. چنانچه طرح بسیار پیچیده باشد، چاپ آن در این روش گران می شود. این نوع چاپ برای سفارشات بزرگ و با تعداد بالا، مقرون به صرفه و مناسب نیست.

  • چاپ مستقیم بر روی پارچه

یکی از جدیدترین گزینه های چاپ تصویر بر روی تی شرت، چاپ DTG می باشد که برای چاپ از جوهر افشان استفاده می کند. در این نوع چاپ، طرح به طور مستقیم بر روی پارچه اعمال می شود و برای انتقال تصویر از هیچ نوع کاغذ میانجی استفاده نمی شود. دربین تمامی گزینه های موجود در این لیست، چاپ DTG جزئیات بیشتری از طرح را می تواند چاپ کند. همچنین برای چاپ طرح هایی که رنگ های بسیاری در آن به کار رفته این روش مناسب ترین راه حل می باشد. این نوع چاپ به شما این امکان را می دهد تا تصویر مونالیزا را با همان کیفیت بر روی بوم پنبه خود نمایش دهید.

نحوه چاپ روی تی شرت

مزایا: طرح های بسیاری در این روش قابل چاپ هستند. تصاویر با حداکثر جزئیات و گستره رنگی وسیع در این روش قابل چاپ هستند .

معایب: برای لباس های تیره رنگ مناسب نیست و چاپ بر روی این نوع لباس ها با کیفیت نخواهد بود. از این روش برای چاپ دسته های کوچک یا چند نمونه محدود می توان استفاده کرد. زیرا هرچقدر تعداد چاپ بالاتر باشد، کیفیت و رویت پذیری آن کمتر می شود.

گام چهارم

نحوه طراحی طرح و یافتن طرح خلاقانه

برای یافتن طرح مناسب چاپ بر روی تی شرت صرفا راهی برای برقراری ارتباط کافی نیست و نیاز است که بتوان راهی جهت برقراری ارتباط موثر یافت. در این مرحله هر چقدر که می توانید بیاندیشید و فکر کنید و سعی کنید بهترین طرح های مرتبط با کار خود را بیابید و برای چاپ بر روی تی شرت آن ها را انتخاب نمایید. این امر صرفا با پرورش اندیشه خود و هدایت خلاقیت شما و کارکنان مجموعه تان ممکن است.

۱- انتخاب نوع لباس

اگر قبلا این کار را نکردید، ابتدا باید تصمیم بگیرید که کدام سبک تی شرت را استفاده کنید: گردن خدمه، گردن V-neck، آستین بلند، آستین کوتاه، پولوشرت و بسیاری دیگر از انواع لباس که قابل سفارش جهت چاپ و همگون سازی هستند …

علاوه بر ملاحظات مالی، نوع تی شرت شما، نوع طراحی منحصر به فرد شما را نیز مشخص می کند. به عنوان مثال، تی شرت با آستین بلند، فرصتی برای چاپ نام تجاری یا شعار خود را در طول آستین چاپ می کند. یک جیب می تواند به راحتی در یک طرح اجرا شود، مانند داشتن طلسم شما در داخل ظاهر می شود.در انتخا می بایست گفت که یک سبک مشخص را انتخاب کنید تا پیام شما را تکمیل کند و سپس از آنچه که این سبک ارائه می دهد استفاده کنید.

نحوه چاپ روی تی شرت

۲- کادر مشخص

می بایست قبل از طراحی طرح یک بوم پایه و اصطلاحا یک کادر مشخص برای سایز طراحی خود مشخص کنید. تعریف یک کادر به آن معنا نیست که نیاز است که تمامی کادر را پر نمایید. این مساله صرفا به شما کمک می کند تا نسبت های طراحی را به درستی اعمال کنید.

۳- سایز های مختلف تی شرت

نسبت های مناسب برای سایز کودک ۴  ساله در مقایسه با XXXL یکی نمی باشد. و همین امر می تواند اندازه های تصاویر شما را تحریف کند. پیش از آن  طرحتان را با اندازه های مختلف چاپ کنید و برای هر سایز اقدام به یک بار چاپ طرح بر روی همان جنس تی شرت نمایید. اطمینان حاصل کنید که هیچ اطلاعاتی را خراب نکرده اید. همچنین در نظر داشته باشید که چاپ روی صفحه ممکن است نیاز به صفحه های اضافی برای اندازه های مختلف داشته باشد. برای حفظ هزینه ها، ممکن است لازم باشد که کیفیت را برای اندازه های شدید فدا کنید و یا اصلا چاپ نکنید.

۴- تایپوگرافی تی شرت

این مساله نیز مانند رنگها، فونت ها، سبک ها و اندازه های متن شما تاثیر می گذارد و بر روی چگونگی تاثیر گذاری نام تجاری شما بین عموم مردم تاثیر می گذارد. فونت های Serif حروف حاوی تگ های کوچک را به صورت رسمی یا سنتی تر نشان می دهد. اما فونتهای بدون سرف (بدون برچسب) مدرن تر و امروزی تر هستند. یک نکته مهم برای تایپوگرافی تی شرت این است که بتوان آن را به راحتی خواند و در ذهن ماندگار بماند. با استفاده از یک فونت دقیق می توانید پیراهن را به صورت بصری خیره کننده تر کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code