معرفی انواع مختلف تیشرت

معرفی انواع تی شرت

معرفی انواع مختلف تیشرت

ایا با انواع مختلف تیشرت ها آشنا هستید؟ و اینکه چگونه می توانید آن را ست کنید؟ در این مقاله درباره انواع مختلف تیشرت ها و همچنین تاریخچه پیدایش آنها صحبت خواهیم کرد.

انواع مختلف تیشرت چگونه به وجود آمد؟

تکامل تیشرت ها بسیار تاثیر گذار است. از اولین نمونه لباس هایی که در اواخر دهه ۱۸۰۰ میلادی در ایالات متحده توسعه یافت تا به امروز، چندین تحول در لباس های مردانه ایجاد شد. اگر چه که امروزه تیشرت ها برای هر دو جنسیت زن و مرد استفاده می شود، اما پیش از این تنها به عنوان یک لباس مردانه بوده است. در طول سال های زیادی، برش، پارچه، روش های دوخت و چاپ تغییر یافته اند و شکل امروزی را به تیشرت ها داده اند. پس از سال ها ظاهر تی شرت ها هنوز هم در حال تغییر است.

حالت اولیه تی شرت از نیویورک شروع شد. یک لباس بسیار ساده به رنگ سفید با دکمه هایی در جلو بود. از سال ۱۹۵۰ به بعد تی شرت ها بیشتر شبیه به تیشرت های امروزی شده اند و حتی اولین بار در ۱۹۸۴ شعار توماس دیوید، فرماندار برای انتخابات ریاست جمهوری روی تی شرت ها چاپ شد.

امروزه تی شرت ها هنوز بخش جدایی ناپذیری از صنعت مد هستند که در بسیاری از سبک ها، رنگ ها و پارچه های مختلف به مخاطبان ارائه می شوند. از قابلیت های صنعت تی شرت امروزی، این است که تقریبا م ی توان بلافاصله پس از تقاضا آن ها را تحویل داد. مردم می توانند به صورت دلخواه هر نوع پیراهنی که دوست دارند، با تقریبا هر نوع تصویر، شعار یا رنگ قابل تصور تا زمانی که اینترنت در دست باشد، را سفارش دهند.

معرفی انواع مختلف تیشرت ها

در بخش زیر ما به توضیح انواع مختلف تی شرت ها خواهیم پرداخت. همچنینی بخش بندی برای انواع تی شرت های نیم آستین و آستین بلند خواهیم داشت.

تیشرت های یقه گرد

تیشرت های یقه گرد به دو دسته تقسیم می شوند:

 • تیشرت های یقه گردی که دقیقا یقه آنها دور گردن قرار می گیرد.
 • تیشرت های یقه گردی که یقه آنها با فاصله از گردن قرار می گیرد.

این دست از تیشرت ها در واقع محبوب ترین تی شرت ها میان مردان و زنان است که در انواع آستین بلند و نیم آستین وجود دارد. این تی شرت ها بیشتر برای مردانی با:

 • صورت کشیده
 • صورت هایی لاغر
 • شانه های شیب دار
 • و … مناسب است

تیشرت های یقه دار (polo)

تاریخچه این تیشرت ها به مراسم چوگان در هند باز می گردد. به همین دلیل نام polo که به معنی بازی چوگان است برای این تیشرت ها انتخاب شده است. استفاده از این تیشرت ها می تواند برای ورزش و یا محل کار (همراه با یک پولیور) باشد. چند قانون در مورد تی شرت های polo وجود دارد که بهتر است آنها را رعایت کنید:

 • زیر تیشرت های یقه دار چیز دیگری نپوشید. عموما آستین های این تیشرت ها به نسبت دیگر انواع تیشرت ها کوتاه است. در نتیجه آن اکثر لباس ها برای پوشیدن زیر این تیشرت ها مناسب نیست.
 • در سایز درست این تیشرت ها را بخرید. عموما این تیشرت ها به دلیل برش های خاصی که دارند در صورت کمی فیت بودن، بدن شما را بدفرم نشان میدهند. بهتر است کمی آزادتر این تیشرت ها را انتخاب کنید.
 • به قد تیشرت توجه کنید. تیشرت بلند به هیچ عنوان مناسب نیست.
 • یقه تیشرت های polo را به هیچ عنوان بالا ندهید. خارج از استایل اصلی این تیشرت است.
 • این تیشرت ها را به هیچ عنوان با کت های رسمی نپوشید.
 • این تیشرت ها مناسب برای ورزش ( مخصوصا تنیس و گلف) است.

تی شرت یقه دار

تیشرت های یقه هفت (یقه v)

همانطور که از نام این تیشرت ها مشخص است، دارای یقه ی هفت هستند که گاها به آنها یقه (v) می گویند. این تی شرت ها برای افرادی با صورت گرد توصیه می شود زیرا استفاده از آن باعث می شود تا:

 • صورت شما بیشتر زاویه دار باشد.
 • صورت شما کشیده تر باشد.

به طبع این تیشرت ها برای افرادی با صورت های زاویه دار و کشیده مناسب نیستند. این پیراهن ها از لحاظ ظاهری مدرنتر از پیراهن های یقه گرد هستند از این رو دارای محبوبیت بیشتری میان جوانان هستند.

تی شرت یقه هفت

تیشرت های هنلی Henley

تاریخجه این تیشرت ها به ۱۸۳۹ باز می گردد. شکارچیان آن زمان در انگلستان به طرز خاصی لباس می پوشیدند. به تیشرت هایی که توسط شکارچیان آن زمان استفاده می شد، هنلی می گویند. از میان مدل های آستین بلند و کوتاه به دلیل یقه خاص این تیشرت عموما آستین های بلند طرفداران بیشتری دارد. اغلب نخ استفاده شده در این تیشرت ها پنبه است.

انواع دیگری از یقه های مختلف دیگر وجود دارد. اما در این مقاله ما به بررسی محبوب ترین تیشرت ها پرداخته ایم . حال به بررسی انواع طرح های محبوب در تیشرت ها خواهیم پرداخت.

معرفی انواع مختلف تیشرت ها: تیشرت ها با طرح های گرافیکی

هر مرد حداقل یک تیشرت با طرح های گرافیکی در کمد لباس های خود دارد. این تیشرت ها می توانند از انواع:

 • فونت های جالب
 • شعارها
 • چاپ های پررنگ
 • الگوها
 • تصاویر
 • و … استفاده کنند.

تی شرت

 اگر استایل غیررسمی را برای امروز خود انتخاب کرده اید، این تیشرت ها می توانند مناسب باشند. بهتر است این تیشرت ها را با شلوار جین و کفش های اسپورت (ورزشی) ست کنید. بسیاری از سایت ها وجود دارند که امکان چاپ انواع تصاویر و الگوها را بر روی تیشرت به شما می دهند. به عبارتی شما می توانید تیشرت خود را شخصی سازی کنید و از پوشیدن آن لذت بیشتری ببرید.

تیشرت های جیب دار

ممکن است این تیشرت ها داری یک یا دو جیب در دو طرف باشند. جیب فقط برای ایجاد یک طرح در تیشرت است و عموما هیچ استفاده ابزاری از آن نمی توان کرد. این تیشرت ها با شلوار جین و یا شلوار کتان برای روزهای تابستانی می توانند مناسب باشند.

انواع دیگر طراحی ها در تیشرت ها وجود داد به طور مثال تیشرت هایی با کلاه (هودی)، تیشرت های با آستین های سه ربع و غیره. اگر درباره نحوه ی مناسب ست کردن این تیشرت ها کنجکاو هستید، ما را در پست های بعدی همراهی کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code