لباس کار و مزایای استفاده از آن

مزایای-لباس-کار

محیط های کاری بسیار متنوع هستند. این تنوع به نوبه خود قوانین و اصول متفاوتی را نیز به دنبال دارد. اما چیزی که در خصوص همه این محیط های کاری متنوع یکسان است و می توان گفت که به صورت کلی همه کارفرما ها به آن اهمیت می دهند، نظم و انضباط در محیط های کاری است.

نظم در محیط های کاری متفاوت به طرق مختلفی به دست می آید و برای حاکم شدن یک نظم خوب در هر محیطی، کارفرما و مدیران مربوطه از یکسری اصول و قوانین پیروی می کنند تا به این ترتیب محیط کاری مقرراتی و سالمی را به وجود بیاورند.

اهمیت یک دست بودن و منظم بودن یک فضای کاری برای داشتن یک هدف مشخص و رسیدن به این هدف است؛ این هدف را می توان در کل دستیابی به موفقیت در کار در نظر گرفت. دستیابی به این موفقیت که در درجه اول به یک نظم کاری نیاز دارد، به سبب یک هماهنگی و یک دست بودن کارکنان حاصل می شود.

حال یکی از راه هایی که کارفرمایان در محیط های کاری به این هماهنگی و یک دستی می رسند، استفاده از لباس های فرم کاری است که برای کارمندان و کارکنان تهیه می شود. این لباس ها بسته به نوع محیط کار و ماهیت کار می تواند متفاوت باشد.

استفاده از لباس هایی کار یک دست و هماهنگ در بسیاری از فضا های کاری از جمله اصول اولیه محسوب می شود و بسیاری از مدیران و کارفرمایان به آن اهمیت بسیار زیادی می دهند. این لباس ها به جنسیت خاصی محدود نمی شوند و کارفرما می تواند آن ها را هم برای نیرو های مرد و هم در صورت داشتن پرسنل خانم، برای آن ها نیز تهیه کند.

در این مقاله در ادامه در خصوص مزیت های استفاده و کاربرد انواع لباس کار صحبت خواهیم کرد و در خصوص تنوع موجود در این لباس ها نیز مطالبی را ارائه می دهیم. برای سفارش و کسب اطلاعات بیش تر در خصوص انواع لباس های فرم اداری و لباس های کار می توانید به سایت گروه آفرنگ جامه مراجعه کنید و اطلاعات تکمیلی را به دست بیاورید.

لباس-کار-هماهنگ

مزیت های استفاده از لباس کار

استفاده از لباس های فرم اداری و لباس های کار هم به نفع کارمندان و کارکنان یک مجموعه است و هم این که خود کارفرما و کل مجموعه از آن نفع می برد. در وهله نخست هم این منفعت دو جانبه یک وجه مشترک دارد و آن نیز دستیابی به یک نظم و هماهنگی در سیستم کاری است.

استفاده و کاربرد لباس های فرم در محیط کار راحتی بسیار زیادی را برای کارکنان فراهم می کند. این لباس ها معمولا بسیار راحت تر از لباس های عادی هستند و از آن جایی که متناسب با ماهیت کار انتخاب و تهیه می شوند، می توانند بیش از پیش این راحتی را نیز فراهم آورند.

استفاده از لباس های کار روز به روز در حال افزایش است و شرکت ها و کسب و کار های مختلفی در حال حاضر از مزیت های کاربرد این لباس های فرم بهره می برند. این امر به تدریج در حال تبدیل شدن به یک الزام و قانون هر کسب و کاری است و می توان آن را در زمره سیاست های کسب و کار ها در نظر گرفت.

مزیت-لباس-کار

مزیت استفاده از لباس های کار برای کارکنان

زمانی که برای کارکنان و کارمندان یک اداره، شرکت یا یک کارخانه لباس های کار و فرم تهیه می شود و در اختیار آن ها قرار داده می شود، آن ها در درجه اول متوجه وجود نظم حاکم در محیط کار می شوند و همچنین می فهمند که ساختار مدیریتی محل کار آن ها، به آن ها و کاری که انجام می دهند اهمیت زیادی می دهد.

علاوه بر این، دیگر نیازی نیست تا خود نیرو های کاری به دنبال هزینه کردن و خرید لباس برای کار خود باشند. به این ترتیب خصوصا در محیط های کاری اداری یک سیستم هماهنگ بین افراد به وجود می آید که همه افراد احساس برابری دارند.

لباس های شخصی آن ها در محیط کار استفاده نمی شود و احتمال خرابی لباس شان نیز وجود ندارد. از طرفی با داشتن یک لباس هماهنگ و مشخص به صورت خودکار زمان زیادی نیز صرف انتخاب لباس نمی شود. در نهایت با ایجاد یک حس هماهنگی و یک دستی و برابر بودن در بین تمام نیروهای کار یک اداره، شرکت یا کارخانه؛ محیط کاری شاد تر و هماهنگ تر برای همه افراد ایجاد می شود که همگی دنبال کننده هدف مشترک کسب و کار مربوطه خواهند بود.

استفاده از لباس های کار هماهنگ و یک دست باعث ایجاد یک روحیه تیمی در بین افراد می شود و آن ها با هم دیگر احساس برابری و یکی بودن می کنند. این احساس به نوبه خود میزان کارایی و بهره وری افراد را در کار افزایش می دهد.

تحقیقی که در خصوص استفاده از لباس کار یک دست در بین کارکنان صورت گرفته است نشان می دهد که استفاده و کاربرد این لباس ها موجب می شود که کارکنان حس حرفه ای بودن را داشته باشند و به این ترتیب برای کاری که انجام می دهند ارزش بیش تری نیز قائل خواهند بود.

یکی دیگر از مزیت های عمده ای که لباس های کار دارند، خصوصا برای نیرو های کاری که کار آن ها خطر آفرین نیز هست، مانند کار در کارخانه های تولیدی یا شرکت هایی که از ابزار و وسایل خاصی در کار استفاده می کنند، تامین امنیت و ایمنی کارکنان است.

برخی از انواع لباس های کاری با بافت و ساختاری مقاوم و محکم، از کارکنان در برابر بسیاری از موارد خطر آفرین در کار مانند اشعه، حرارت یا مواردی از این دست محاظت نیز می کند. این کار باز هم به نیروی کاری نشان می دهد که کارفرما به آن ها و سلامت و ایمنی شان اهمیت زیادی می دهد.

لباس کار

مزایای استفاده از لباس کار هماهنگ برای یک کسب و کار

داشتن لباس های کاری هماهنگ و یک دست منافع زیادی را نیز برای یک کسب و کار خواهد داشت. در این خصوص انتخاب نوع لباس فرم نیز اهمیت دارد. با انتخاب لباس های کاری حرفه ای و مرغوب، یک کسب و کار قادر خواهد بود تا تصویری حرفه ای و مجرب را از خود نشان دهد.

داشتن یک لباس فرم مرغوب با ارائه تصویری حرفه ای از یک کسب و کار موجب جذب مشتری نیز می شود. این امر خصوصا در قبال کسب و کار هایی صادق است که مستقیما کارمندان آن با مشتریان در ارتباط هستند؛ از جمله رستوران ها و فروشگاه های زنجیره ای بزرگ که مشتریان با کارمندان ارتباط مستقیم دارند.

بر همین اساس آدام سورف، مدیر بازاریابی در UniFirst و پیشرو در تهیه انواع لباس های فرم اداری و لباس کار می گوید که نتیجه نهایی و مهم فراهم کردن لباس کار می تواند این باشد که به واسطه آن می توان تصویری حرفه ای و تبلیغی موثر از یک کسب و کار را ارائه داد.

برای داشتن و انتخاب لباس های کاری مرغوب و مناسب که هم کارایی خوبی داشته باشند و هم از لحاظ هزینه ای با بودجه هر کسب و کاری متناسب باشد، باید به گروه های حرفه ای تولید کننده انواع لباس کار مراجعه کرد. تولیدی لباس آفرنگ جامه در این زمینه متخصص تولید و ارائه بهترین و مرغوب ترین لباس های کار، متناسب با بودجه و کارایی آن می باشد.

یکی دیگر از مزیت هایی که استفاده از لباس های کار یک دست و هماهنگ برای یک کسب و کار دارد این است که این لباس ها، با داشتن نام برند مربوطه و همچنین لوگوی یک کسب و کار به نوبه خود آن برند تجاری را تبلیغ می کنند و به این ترتیب به صورت غیر مستقیم فرایند بازاریابی و تبلیغات کسب و کار مربوطه نیز صورت می گیرد.

این فرایند، در صورت طراحی مناسب و کارامد این لباس ها، موجب تبلیغ رایگان یک برند تجاری می شود. خصوصا باز هم در مواردی که نیرو های کاری مستقیما با مشتریان در ارتباط هستند. این ها همچون تبلیغات زنده ای برای برند ها محسوب می شوند.

استفاده از لباس کار هماهنگ در هر کسب و کاری موجب پیشگیری از برخی مسائل و مشکلات در کار می شود. برای مثال در برخی کسب و کار ها مانند کارخانه های تولیدی مواد غذایی و بهداشتی، استفاده از نوع به خصوص و مناسب لباس کار می تواند از آلودگی متقابل محصولات و کارکنان خط تولید پیشگیری کند.

لباس-کار-هماهنگ-برای-پرسنل

چه کسب و کار هایی بیش ترین نیاز را به لباس کار هماهنگ دارند؟

با این که همه کسب و کار ها می توانند از لباس های کار هماهنگ و یک دست استفاده کنند، اما با این حال برخی از کسب و کار ها نیاز بیش تری را به استفاده و کاربرد لباس های فرم دارند. این مشاغل چه از لحاظ ماهیت کاری و چه از لحاظ ایمنی کار باید از لباس های فرم استفاده کنند.

کارخانه های تولیدی در هر زمینه فعالیتی باید لباس های کار، خصوصا انواع ایمن این لباس ها را در اختیار کارکنان خود قرار دهند. لباس های کار آن ها معمولا به صورت یک دست و از جنس پارچه های مقاوم و محکم تولید شده است.

یکی دیگر از مشاغلی که لباس فرم هماهنگ دارند، محیط های درمانی آزمایشگاهی، درمانگاه ها و بیمارستان ها است. یونیفرم های این مشاغل نیز روپوش های سفید متناسب با کار درمانی است که گاهی نام مکان درمانی مربوطه نیز روی روپوش حک می شود.

برخی از اداره ها، خصوصا اداره های دولتی، مراکز پلیس، بسیاری از رستوران های معتبر، فروشگاه های زنجیره ای بزرگ و فروشگاه های تولیدی پوشاک از جمله مکان هایی هستند که در آن ها نیز از لباس های فرم یک دست استفاده می شود.

به صورت کلی استفاده کردن از لباس های کار مزیت های زیادی را برای کسب و کار های مختلف به همراه دارد و این مزیت ها تنها محدود به کارکنان نمی شود و از کاربرد آن ها کارفرما ها و کسب و کار ها نیز نفع می برند. تنها چیزی که اهمیت دارد انتخاب و خرید لباس کار مرغوب است که باید از تولیدی های معتبر و حرفه ای سفارش داده شوند. در این زمینه گروه تولیدی آفرنگ جامه یکی از گروه های با تجربه در زمینه تولید انواع لباس های کار حرفه ای و مرغوب است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code