رمز و رموز خیاطی پوشاک آقایان

مد در پوشاک آقایان

یک لباس بی نقص، نشانی از برتری مطلق است. به اندازه یک صخره پایدار در برابر جزر و مدهای گذرای (دنیای) مد تاثیرناپذیر است، و اگر کار خود را به خوبی انجام دهد، نسبت‌ها، جزئیات و دوخت یک لباس زیبا باید اندام شما را شکل داده و فیزیکتان را بهبود دهد.دکمه‌هایی کشیده، همچون جلیقه جارچی های تنومند، سرآستین هایی رها در باد، همچون تجربه کاری در یکی از بهترین لباس های پدر و نیم تنه‌ای حجیم‌تر از یک لباس معمول و نه برای ایجاد هارمونی لباس مردانه.

قلق های خیاط‌‌ها و جادوگریی آن‌ها در سوزن زنی می تواند مخفی باشد. مانند کاری که میسونز می‌کند. اما از ساویل رو گرفته تا اسکوئر مایل، نکات کلی و پهلو به پهلویی وجود دارد که یک خیاط مسی تواند مورد استفاده قرار دهد – یا شما باید در یک لباس از تولید به مصرفی باید دنبال آنها بگردید که باعث کشیده شدن، پهن کردن و بهبود شکل بدن شما می شود.نترسید! قرار نیست قرارداد گوک ون را جلوی شما بگذاریم تا شروع به دوخت و دوز کنید یا پیشنهاد کنیم خودتان را نعل اسبی به شکل یک سوسیس ترسناک اسپنکس مردان درآوریم؛ این نکات، به نقل از برترین خیاط‌های ساویل رو به شما کمک می کنند تا به سرعت خیاطی کنید.

نیم تنه بخش اصلی لباس شما محسوب می شود، بنابراین دانستن نسبت های ابتدایی درست ضروری است. این گفته پاتریک گرانت، مدیر خلاق خیاط محبوب چرچیل، ای. تاز است. ((اطمینان از اینکه نیم تنه هنگام نشستن صندلی را بپوشاند، عمیقا بر لاغر و کشیده جلوه کردن موثر خواهد بود.)) جیمز فیلد، رئیس خانه خیاطان موروثی اندرسون و شپرد، موافق است. ((اگر خیلی دراز باشد، باید پاها را کوتاه بگیرید و اگر خیلی کوتاه باشد، تعادل از بین می رود)). وی ادامه می دهد: یک لباس دو دکمه ای به نظر عاقلانه‌تر از سه دکمه ای است، زیرا سه دکمه بسته “لوله شده” به نظر می‌رسد.

‌جیسون باسماجیان مدیر خلاق سنگین وزن های ‌ساویل رو، جیوز و هاوکز می گوید: وقتی می خواهید بین دو طرف دکمه خور یا یک طرف دکمه خور انتخاب کنید، با دقت این کار را بکنید و اگر در انتخاب دومی مردد هستید، دو طرف دکمه خور می تواند یک کری گرانت(هنرپیشه فیلم های دهه ۴۰ و ۵۰ سینمای آمریکا.م) مدرن از شما بسازد، اما روی یک هیولای لاغر و دراز بهتر از همه جواب می دهد- مردان کوتاه‌تر را بوکسوری جلوه می دهد.

رمز و رموز خیاطی پوشاک آقایان

اهمیت سایز

فیلد می گوید: ((هیچ چیز بدتر از لباسی نیست که خیلی کوچک باشد. برخی مردان فکر می کنند با پوشیدن لباس تنگ، خوش‌تیپ تر می‌شوند. اما این اتفاق به ندرت رخ می دهد.)) ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما بعداز یک دهه اندام های فوق لاغر،مردان در چسباندن دوخت های باریک‌تر به خود احساس رضایت می‌کردند. میل مردان درشت هیکل به پوشیدن شلوار‌های با برش متوسط نیز یک اشتباه مبتدیانه است. باسماجیان می گوید: ((با پوشیدن شلوارهای جلوصاف یا تک چین که یک خط درست می کنند، بهتر به نظر می آیید. آن ها را اندازه بدن خود بگیرید. البته منظور من تنگ نیست.))

جزئیات

جزئیاتی ریز در لباس می تواند منجر به تفاوت فراوانی در شکل دهی به اندام شما شود.باسماجیان می گوید: (( حالت قرارگرفتن بد دکمه ها روی نیم تنه باعث ایجاد یک خط درازتر شده و نیم تنه را کشیده شده جلوه می دهد.)) به طور مشابه، برگردان یقه با نوک بلند نیز همین طور جلوه می کند. چین دادن به شلوار نیز کار خطرناکی است. آن طور که فیلد می گوید: ((چین ها خطی را تا کفش ایجاد می کنند که انتهای خط را برجسنه تر می کند. اگر شما کوتاه قامت هستید، از این کار اجتناب کنید.)) شلوارهایی که در لبه ها نادرست برش می خورند، این خطر را دارند که بالای کفش جمع شوند و به قول گرانت ” کپه شوند تا پاهای شما را پرحجم نشان دهند”. جیب‌ های اریب روی نیم تنه می تواند توهم کمری باریک و سینه ای فراخ را ایجاد کنند.

تزئینات نهایی

باسماجیان می گوید: ((زینت های جانبی باید ساده و جذاب باشند. یک نقطه مرکزی را انتخاب کنید – مانند یک جیب مربعی اریب یا یک رنگ متفاوت جوراب – و به آن بچسبید.)) به قول گرانت ((کروات های پهن، برای مردان پهن! همه چیز به نسبت ها بستگی دارد.)) – اگر بدنی همچون مایک تیندال دارید، از پوشیدن مدل های باریک اجتناب کنید. آن طور که فیلد پیشنهاد کرده، افزودن یک گیره به کروات ” آگاهی کاملی از مد” به شما اضافه می‌کند. همچون کاری که انتخاب یک زینت بافتنی برای افزودن تضادی از تار و پود و عمق می کند.

 

کلیدواژه : آموزش خیاطی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code