راهنمای ست لباس کار مردانه

راهنمای ست لباس کاری مردانه

راهنمای جامع برای ست لباس کار مردانه در سال ۲۰۱۹

ست لباس های کاری چیست؟ آیا می توانید شلوار جین را در محل کار خود بپوشید؟ بهتر است از چه کفشی استفاده کنید؟ اگر با شرکت های خارجی همکاری دارید نوع لباس پوشیدنتان قطعا متفاوت باید باشد. این مقاله راهنمایی جامع برای ست لباس های کاری مردانه در سال ۲۰۱۹ است. اگر درباره نحوه ست لباس های خود مشکل دارید، این مقاله را تا انتها همراهی کنید.

اکثر محل های کار، قانون ست های لباس رسمی ولی آزاد را برای کارمندان خود دارند. به همین دلیل عده ای ممکن است به سمت ترکیب کت و شلوار به همراه کروات روی بیاورند. خبر خوب این است که این مقاله به شما کمک میکند تا انتخاب لباس بهتری داشته باشید. مخصوصا کت و شلوار در هوای گرم تابستان نمی تواند انتخاب مناسبی باشد.

ست لباس های کاری مردانه راحت چیست؟

ایا قوانینی برای اینکه بگوییم این ست لباس کاری مردانه، راحت است یا نه وجود دارد؟ بر خلاف لباس های رسمی (کت و شلوار) به صورت خلاصه می توان گفت، قوانینی که درمورد ست های لباس های کاری مردانه که راحت هستند، به شرح زیر است:

 • شلوار جین را خط بزنید (مگر اینکه مدیر اجازه اش را داده باشد)
 • تیشرت ها مناسب نیستند
 • کفش کتانی مناسب نیست
 • پوشیدن صندل مناسب نیست
 • چکمه های غیر رسمی مناسب نیستند
 • نیازی به کروات نیست
 • پیراهن روی شلوار غیر رسمی است.
 • و …

البته این سری قوانین، قوانین کلی است که شرکت های بزرگ خارجی از آن تبعیت می کنند ممکن است با شرایط شرکتی که شما در آن مشغول به کاری است صادق نباشد.

قوانین ست لباس های کاری مردانه راحت چیست؟

اگر تاریخچه این دست لباس هار بررسی کنید، عموما همراه با کت های خنک و یا ژاکت بوده اند. اما به دلیل تغییرات زیاد، تنها چیزی که در لباس پوشیدن مردانه در این حوزه اهمیت پیدا کرده است. استفاده از پیرهن مردانه و شلوار مناسب با آن است. که البته قطعا نباید پیراهن روی شلوار قرار گیرد.

علاوه بر آن موقعیتی که در محل کار دارید قطعا بر روی لباس پوشیدن شما تاثیر میگذارد. اگر شما در رده ای بین مدیریت و افراد دارای سابقه قرار دارید، لباس شما باید رسمی تر باشد نسبت به فردی که تازه وارد شرکت شده است. علاوه بر آن سمینار ها و جلساتی که در طول هفته دارید نیز بر روی لباس پوشیدن شما موثر است. به طور مثال اگر امروز جلسه ای با هیئت رئیسه دارید، لباسی که می پوشید باید متفاوت باشد از روز عادی کاری که هیچ گونه جلسه ای ندارید.

ست لباس های کاری مردانه

تصویر بالا نمونه یک لباس مناسب برای جلسات کاری است. و تصویر زیر نمونه یک ست مناسب برای روزهای کاری عادی است.

ست لباس های کاری مردانه

نکاتی که برای ست لباس های کاری مردانه راحت باید در ذهن داشته باشید.

شما همیشه می توانید پلیورهای پشم یا کشمیر را بر روی پیراهن های مردانه بپوشید (البته اگر هوا برای پوشیدن آنها مساعد است.) در واقع این استایل یکی از بهترین ست های لباس های کاری مردانه را تشکیل می دهد.

بسیاری از شرکت ها روز آخر هفته مانند پنج شنبه ها قوانین خاصی را ندارند. در آن روزها می توانید جین بپوشید و یا پیراهنتان را روی شلوار بگذارید باشد. به طور مثال تصویر زیر می تواند ترکیبی مناسب برای روزهای آخر هفته باشد.

ست لباس های کاری مردانه

کفش مناسب برای محل کار چه کفشی است؟

به طور کلی کفش اسپورت کتانی، صندل ها، چکمه ها غیر رسمی و … مناسب برای سرکار نمی باشند. تقریبا تمام کفش هایی که جنسی رسمی مانند چرم دارند برای سر کار مناسب هستند. در تصویر زیر انواع کفش های رسمی را نشان داده ایم. بهتر است یکی از سری کفش های زیر را برای سرکار خود انتخاب کنید.

انواع کفش رسمی مردانه

یکی از مشکلات اصلی که در ست های کاری مردانه وجود دارد، مسئله کفش های بسیار غیر رسمی است که پوشیده می شود. بسیاری از مردان را دیده ام که کفش های کالج غیر رسمی با لباس های رسمی پوشیده اند. کفش های کالج غیر رسمی برای استایل رسمی مناسب نیستند.

آیا جین ها غیر رسمی هستند؟

از لحاظ فنی جواب این سوال خیر است. در محیط های کاری متخصصان و طراحان مد هیچ وقت جین را به عنوان یک لباس کاری نمی پذیرند. اما بسیاری از شرکت های جدید استفاده از جین را برای کارمندان خود ازاد گذاشته اند. مشکل آن است که اکثر مردها تفاوت بین جین مناسب برای سر کار و جین های دگیر را تشخیص نمی دهند. تفاوت زیادی بین یک جین با رنگ یکدست و سایز مناسب وجود دارد. با جینی که سر زانوهای آن به اصلاح سنگ شور شده است و یا نازک است. اگر قصد استفاده از جین را در محل کار دارید مطمئن شوید که رنگ تیره ای را انتخاب می کنید. لطفا مطمئن شوید که شلوار جین شما کوتاه و یا بسیار بلند نباشد.

ست لباس های کاری مردانه

اشتباه رایج در ست لباس های کاری مردانه

 • پوشیدن کت و شلوار جین. هیچ وقت کت رسمی را با شلوار جین نپوشید. استفاده از کت اسپورت با شلوارهای جین رسمی می تواند مناسب باشد اما هیچ وقت کت رسمی را با شلوار جین نپوشید.
 • اگر میخواهید کت را با شلوار جین استفاده کنید. حتما از پولیور استفاده کنید (در صورت مناسب بودن با هوا و فصل) و حتما شلوار جین خود را رنگ تیره انتخاب کنید.
 • از پوشیدن کفش های اسپورت و غیر رسمی در سرکار خودداری کنید.
 • از استفاده از اکسسوری های اسپورت خودداری کنید. به طور مثال استفاده از کوله نمی تواند مناسب باشد.

شما در حال حاضر دارای درکی از لباس های مناسب در کار هستید. اگر کار شما به نحوی است که با کشورهای خارجی در ارتباط هستید موارد ذکر شده در بالا را بیشتر رعایت کنید. رعایت لباس پوشیدن مناسب با هر محلی به شما کمک می کند تا تاثیر گذاری بیشتری را بر روی مخاطبان خود داشته باشید. اگر این هفته جلسه کار مهمی دارید، فراموش نکنید که رسمی تر از هر روز لباس بپوشید. در صورتیکه که روز کاری  عادی را دارید و اجازه استفاده از جین به شما داده شده است می توانید استایلی راحتتر داشته باشید. علاوه بر تمام این ها استایل ازاد روزهای پنج شنبه را فراموش نکنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code