انواع چاپ روی تی شرت

انواع چاپ روی تی شرت

انواع روش های چاپ روی تی شرت

اصولا البسه و  پوشاک و بخصوص تی شرت که مد پوشاک امروز محسوب می شود، جزو پر کاربردترین چیزهایی هستند که ما از آنها استفاده می کنیم. برای همین هم هست که همیشه در حوزه تبلیغات به تی شرت توجه خاصی می شود و از آن به عنوان یک کالای استراتژیک و راهبردی برای توسعه برندینگ و رونق کسب و کارها در قالب هدیه تبلیغاتی استفاده می شود. براین اساس آنچه در تی شرت تبلیغاتی اهمیت خاصی می یابد، کیفیت چاپ روی آن است که امروزه به واسطه گسترش تکنولوژی های چاپ، روش های چاپ گسترده و متنوعی هم ایجاد شده است که کیفیت و دقت و سرعت در چاپ را بهبود بخشیده است.

 با اینحال تی شرت تبلیغاتی همچون یک رسانه تبلیغات محیطی متحرک عمل می کند و تبلیغات انجام شده بر رویش می تواند در تن هر یک از مشتریان و مخاطبانش که باشد در تردد های روزمره، این تبلیغات را در معرض دید همگان بگذارد. تی شرت ها معمولا در دو سبک تی شرت آستین کوتاه و تی شرت آستین بلند تولید می شوند و هر یک نیز دارای انواعی هستند و تبلیغات روی آنها معمولا در قسمت جلو یا پشت یا در هر دو قسمت پشت و جلوی تی شرت که دید مناسب تر و فضای خالی بهتری برای چاپ دارند، چاپ می شود.

انتخاب روش مناسب چاپ بسیار بستگی به نوع پیام تبلیغاتی اعم از شکل و طرح یا رنگ بندی آن دارد که تعیین می کند کدام روش چاپ برای تی شرت بهتر و مناسب تر است. بر این اساس می توان روش های چاپ مرسوم و پر استفاده ای که برای چاپ تبلیغات بر روی انواع تی شرت مورد استفاده قرار می گیرد را بدین شرح معرفی کرد که عبارتند از:

گلدوزی تی شرت

گلدوزی یکی از روش های محبوب و باکیفیت چاپ طرح و لوگوی تبلیغاتی بر روی تی شرت است که اتفاقا این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته و از آن استفاده گسترده ای هم می شود. روش چاپ آن هم بدون استفاده از جوهر رنگ است و  در واقع با استفاده از ماشین های دوخت اتوماتیک و انواع نخ، کار چاپ به صورت دوخت انجام می شود. بدین گونه که ابتدا طرح و نقش مورد نظر به صورت دیجیتالی تهیه می شود و سپس بر اساس رنگ بندی آن از نخ های همرنگ با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، بطور مستقیم طرح و نقش بر روی تی شرت گلدوزی می شود. در این روش به جهت اینکه طرح و نقش به صورت برجسته با نخ دوخته و طراحی می شود لذا کیفیت بسیار بالایی دارد و از عمر طولانی برخوردار است.

چاپ سابلیمیشن تی شرت

چاپ تی شرت به روش سابلیمیشن که می توان از آن به عنوان یکی از باکیفیت ترین روش های چاپ بر روی تی شرت نیز یاد کرد، با استفاده از یک پرینتر دیجیتالی و یک دستگاه پرس حرارتی طرح  و لوگوی تبلیغاتی را بر روی تی شرت انتقال می دهد و چاپ می کند.

جزئیات روش کار آن نیز بدین گونه است که بعد از اینکه طرح و لوگو طراحی شد آن را با استفاده از یک پرینتر دیجیتالی بر روی کاغذ مخصوص سابلیمیشن با جوهر خاص آن چاپ و آماده می کنند و سپس آن را با چسب مخصوص بر روی تی شرت می چسبانند و سپس با پرس حرارتی با وارد کردن دمایی در حدود ۱۸۰ درجه، جوهر روی کاغذ را که حاوی طرح و لوگو می باشد از حالت مایع به حالت گاز در آورده و آن را به خورد بافت تی شرت می دهند که در واقع نقش بدین سان و بر مبنای تصعید بر روی تی شرت انتقال می یابد.

چاپ سیلک اسکرین تی شرت

روش چاپ سیلک اسکرین که در تیراژهای بالا از آن استفاده می شود و بسیار هم پرطرفدار است، تقریبا بخش اعظم چاپ های روی تی شرت را به خود اختصاص داده است و بسیار مناسب چاپ طرح های نسبتا ساده و غیر پیچیده می باشد. این شیوه چاپ روی تی شرت بدین گونه است که ابتدا طرح بر روی یک توری پارچه ای یا پلاستیکی دارای منافذ بسیار ریزکه به وسیله یک قاب مهار شده است نقش می بندد و جاهای غیر طرح با موادی مخصوص‌ و ضد آب پوشانده می شود سپس توری بر روی تی شرت قرار می گیرد و رنگ توسط کاردک یا غلطک رنگ با فشار از قسمت طرح که با مواد مخصوص پوشانده نشده عبور کرده و طرح  را بر روی تی شرت منتقل می کند.

چاپ مستقیم (DTG)

یکی دیگر از روش های چاپ با کیفیت بر روی تی شرت که این روزها بدان توجه زیادی می شود و برای چاپ بر روی تی شرت از آن استفاده می گردد، چاپ مستقیم یا DTG است. در روش چاپ به شکل مستقیم یا DTG  پس از اینکه طرح و لوگو با استفاده از ابزارهای طراحی در کامپیوتر طراحی شد سپس به صورت مستقیم با استفاده ازجوهر مخصوص و توسط یک پرینتر بزرگ بر روی تی شرت چاپ یا به قولی پرینت می شود. همچنین چون در این روش چاپ، پرینتر دستورات کامپیوتر را بدون کم و کاست و با دقت هوش کامپیوتر چاپ می کند لذا می توانید انواع و اقسام طرح های  دشوار و پیچیده را بر روی تی شرت چاپ کنید.

قیمت و هزینه های چاپ تی شرت

در مجموعه آفرنگ جامه که به عنوان مرجع و مرکز تولید انواع تی شرت تبلیغاتی و کلاه تبلیغاتی شناخته می شود، همیشه سعی بر آن شده تا همه روش های مرسوم چاپ بر روی تی شرت را در اختیار داشته باشد و در واقع به همه انواع مرسوم و پرکاربرد آن نیز تجهیز شده است و کارگاه اختصاصی دارد. با این حساب مثل بسیاری از مراکز چاپ دیگر کار واسطه گری یا شبیه آن نمی کند و با در اختیار داشتن تیم فنی متخصص چاپ و تولید انواع  تی شرت به یکی از برترین های این حوزه تبدیل شده است. لذا خدمات چاپ در این مجموعه با هزینه های بسیار مناسب و مقرون به صرفه انجام می گیرد که در کنار ارائه مشاوره های تخصصی و  علاوه بر کیفیت خوب، برای آن هم گارانتی کیفیت و هم ضمانت قیمت داده می شود.

کلیدواژه : چاپ تی شرت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code