انواع روش های چاپ روی تیشرت های تبلیغاتی

روش های چاپ روی تیشرت

روش های چاپ روی تیشروش های چاپ روی تیشرت

قبل از اینکه بخواهید تیشرت تبلیغاتی شرکتتان را سفارش دهید یا حتی طراحی کنید، بهتر است با تکنیک های چاپ روی تیشرت بیشتر آشنا شوید. هرچند تکینک های کمپرس حرارتی و چاپ صفحه ای دو تا از رایج ترین و محبوب ترین روش های چاپ روی تیشترت هستند، اما در این مقاله سعی داریم تا شما را با ۳ روش دیگر از چاپ روی تیشرت آشنا کنیم.روش های چاپ روی تیشرت

داشتن تیشرت شرکتی مرغوب و جذاب اهمییت زیادی دارد، التبته اگر بخواهید مشتری هایتان را نگه دارید. مشتری های یک کسب و کار می توانند به سرعت نظرشان را در مورد خرید کردن از شما تغییر دهند، اگر آنچه را که می خواهند به آنها ندهید.روش های چاپ روی تیشرت

مشتری های امروزه اطلاعات زیادی دارند. آنها تفاوت بین چاپ های مختلف را می شناسند. در هر کسب و کاری که دارید، در کمال تعجب خواهید دید که درصد زیادی از مشتری هایتان برخی از روش های خاص چاپ روی تیشرت را دوست می دارند.

اگر همین حالا هم تیشرت های شما طرفداران خودش را دارد که حرفی نداریم، اما اگر تازه کار هستید یا تازه قصد دارید تیشرت های خاص خودتان را داشته باشید، بهتر است با این پنج روش های چاپ روی تیشرت آشنا باشید تا بدایند مخاطبانتان کدام را بیشتر می پسندند.

با ما در ادامه ی مقاله همراه باشید تا با ۵ روش اصلی چاپ روی تیشرت آشنا شوید:روش های چاپ روی تیشرت

روش های چاپ روی تیشرت
روش های چاپ روی تیشرت
  1. چاپ صفحه ای :

چاپ صفحه ای رایج ترین روش چاپ برای حرفه ای هاست. نام دیگر این روش چاپ شابلون ابریشمی است.روش های چاپ روی تیشرت

برای عملی شدن این روش از چاپ شما به یک شابلون و یک توری نایلونی احتیاج دارید. به این صورت که شابلون را با استفاده از توری نایلونی سر هم می کنید. یک ماده ی ضد آب فضای منفی که در طراحیتان می خواهید را مسدود خواهد کرد.

فضای منفی تنها بخشی نفوذ پذیر در فرآیند رنگ زنی خواهد بود. پس از آن جوهر روی شابلون ریخته می شود تا چاپ شروع شود.

چاپ صفحه ای ایده آل ترین روش برای چاپ طرح های با کیفیت است. چراکه این نوع از چاپ همتاسازی یا کپی دقیق چاپ ها را تضمین می کند. روش های چاپ صفحه ای ب لباس ظاهری یونیک، جذاب و تاصیر گذار می دهند. ظاهری که مصرف کنندگان دوستش خواهند داشت.

روش های چاپ روی تیشرت
روش های چاپ روی تیشرت

نکته : بادتان باشد که هر محصول تبلیغاتی که به مشتری ها ارائه می دهید نمونه ای از کار و کیفیت برند شماست. حتی بیشتر از خود محصولتان! بنابراین کیفیت محصولات تبلیغاتی شما نقش مهمیدر اعتبار بردنتان ایفا می کند.روش های چاپ روی تیشرت

بیشتر شرکت های تولید و چاپ تیشرت از این روش برای تولیدات انبوه استفاده می کنند. به همین خاطر اگر طرح خاصی برای خودتان داشته باشید، ممکن است به راحتی نتوانید آنها را راضی کنید که آن را در تعداد محدود برایتان چاپ کنند. چراکه ممکن است به دردسر تعویض شابلونش نصرفد.

این روش چاپ بیشتر مناسب طرح های تک رنگ است. ممکن است به درد چاپ طرح هایی که رنگ های زیادی دارند نخورد.

  1. روش مستقیم روی پارچه:

مانند روش چاپ صفحه ای، روش چاپ مستقیم روی پارچه هم بین مردم محبوبت دارد. انجامش آسان است اما به دانش و مهارت احتیاج دارد. البته اگر نمی خواهید از کمک حرفه ای های این کار استفاده کنید. تنها چیزی که برای انجام این چاپ به آن احتیاج دارید یک چاپگر منسوجات و جوهر است.

روش کار چاپ مستقیم مانند چاپ روی کاغذ است. تنها تفاوت ان در این مورد این است که جوهر وارد تار و پود پارچه می شود.

روش چاپ مستقیم برای چاپ طرح های بسیار پیچیده فوق العاده مناسب است. بعد از چاپ اگر به تیشرت نهایی دست بزنید جنس نرم و خوبی خواهد داشت. جوهر استفاده شده در این روش لایه ی اضافه ای روی لباس ایجاد نمی کند چرا که خودش لایه ای بسیار نازک است.

هرچند این روش یک ایراد دارد. ممکن است در نهایت طرح چاپ شده غلظت و تفکیک پذیری زیادی نداشته باشد. همچنین در طرح چاپ شده الگوی نقطه ای پدید بیاید که عموما به خاطر چاپگر های نامرغوب است. همچنین نمی توانید از این روش برای چاپ روی پارچه های تیره استفاده کنید چرا که لایه ی جوهر نازک است به خوب به نظر نخواهد رسید.روش های چاپ روی تیشرت

چاپ مستقیم کمترین دوام را دارد و ممکن است طی چند سال یا کمتر باعث پوسیدگی پارچه شود.

روش های چاپ روی تیشرت
روش های چاپ روی تیشرت
  1. رنگ زنی تصعیدی:

روش چاپ رنگ زنی تصعیدی روی پارچه های رنگ روشن خوب جواب می دهد. ممکن است این روش چاپی هزینه ی نسبتا زیادی داشته باشد اما در نهایت مصرف کننده ی لباس از کیفیت چاپ حرفه ای آن لذت خواهد برد.

برای اینکه بهترین نتیجه را از این روش چاپ بگیرید باید دانش زیادی در این باره داشته باشید. چاپ رنگ زنی تصعیدی بهترین روش برای چاپ روی پارچه های پلی استر است.روش های چاپ روی تیشرت

برای انجام این نوع از چاپ به نوع رنگ مخصوصی نیاز دارید ک همایع است. این مایع رنگی بعد از تماس با پلی استر خشک می شود. بعد از خشک شدن، رنگ روی پارچه سفت و ثابت می شود و پس از ان شما می توانید کمپرس حرارتی را اناجم دهید تا رنگ به خوبی جا بیفتد.

چاپ رنگ زنی تصعیدی برای لباس های پلی استر عالی هستند و دوام و ظاهر خوبی دارند.

مهم ترنی مشکل این نوع از چاپ هزینه ی بالای آن است.روش های چاپ روی تیشرت

روش های چاپ روی تیشرت
روش های چاپ روی تیشرت
  1. چاپ کمپرس حرارتی :

اگر سفارش کم تعدادی از تیشرت دارید، استفاده از روش چاپ کمپرس حرارتی برایتان به صرفه خواهد بود. این روش در منابع مالی و زمانی شما صرفه جویی خواهد کرد.

این روش چپ به این صورت است که چاپ را روی کاغذی مخصوص به نام کاغذ انتقالی انجام می دهد. روش انجام این به این صورت است:

انجام این روش مشابهت هایی با روش رنگ زنی تصعیدی دارد. به این صورت است که ابتدا پارچه گرم می شود، سپس کاذی که طرح روی آن چاپ شده را نیز گر می کنید و بعد کاغذ و پارچه را روی هم گذاشته و کمگرس حرارتی را اعمال می نمایید. این کمپرس گرمایی باعث می شود طرح از روی کاغذ به روی پارچه انتفال پیدا کند.

نحوه ی انجام چاپ کمپرس حرارتی چیزی شبیه استفاده از کاربن است.

اگر طرح چاپی مدنظتان خیلی پیچیده و پر جزئیات است، روش چاپ کمپرس حرارتی راهکار ایده آلی برایتان خواهد بود.

پایدای و دوام طرح پارچه در این روش بالا و طولانی مدت است.

  1. برش وینیل:

در این تکنیک یک تکه پارچه ی مخصوص بسیار نرم در خطوط طرح شما برش می خورد، و سپس روی لباس منتقل می شود. سپس طرح چاپی با استفاده از کمپرس حرارتی روی تیشرت ثابت می شود.

با استفاده از این تکنیک شما می توانید هم چاپ در تعداد محدود داشته باشید و هم در تعداد انبوه. این روش بهترین جایگزین برای روش چاپ مستقیم روی پارچه است.روش های چاپ روی تیشرت

برش وینیل این امکان را به شما می دهد تا بتوانید از لایه های مختلف رنگی برای چاپتان استفاده کنید. این روش برای چاپ های گرافیکی کوچک مناسب است.روش های چاپ روی تیشرت

هرچند یک ایراد دارد، و آن اینکه برای چاپ بخش های متنی و حروف مناسب نیست. اما پایداری و دوام بالایی دارد.

منبع مقاله

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code