انتخاب لباس برای افراد کوتاه قد

انتخاب لباس برای افراد کوتاه قد

انتخاب لباس برای افراد کوتاه قد

شاید شما نیز جمله : کاش کمی بلندتر بوده ام را از بسیاری از مردان و زنان شنیده باشید. نکته مهم آن است که انتخاب لباس مناسب می تواند به بلند قد دیده شدن شما کمک بیشتری کند. اگر میخواهید بلندتر دیده شوید بهتر است در انتخاب لباس مناسب دقت بیشتری کنید. در این مقاله ما به انتخاب لباس برای افراد کوتاه قد به منظور بلندتر دیده شدن خواهیم پرداخت. پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که میخواهید ظاهری قابل توجه تر و زیباتر را داشته باشید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

[pullquote align=”center”]

پیشنهاد می کنم راهنمای ست لباس کار مردانه را هم مطالعه فرمائید
[/pullquote]

از پوشیدن لباس تنگ و گشاد خودداری کنید.

لباسی که انتخاب می کنید باید به اصطلاح fit بدن شما باشد. یعنی نه لباس هایتان را گشاد و نه تنگ انتخاب کنید. از پوشیدن لباس های بگی خودداری کنید. گشاد بودن این لباس های باعث می شود که حتی کوتاهتر نیز به نظر برسید. زیرا که به صورت عرضی شما را کشیده تر نشان می دهد و این یعنی عرض شانه، کمر و … پهن تر دیده می شود که خود این مسئله به تنهایی قد شما را کوتاهتر نشان می دهد.

انتخاب لباس برای افراد کوتاه قد

استفاده از اکسسوری

از اکسسوری های مردانه غافل نشوید. مخصوصا اکسسوری هایی که باعث می شوند قد شما بلندتر دیده شود. به طور مثال کلاه. کلاه به راحتی می تواند تمام تمرکز افراد را به سمت صورت شما منتقل کند. نه تنها انتقال تمرکز بلکه به دلیل اختلاف ارتفاعی که کلاه با سطح سر دارد، قد شما را نیز بلندتر نشان می دهد. کروات نیز به دلیل موازی بودن با قد بدن فرد می تواند کمک بیشتری به لاغر و کشیده تر دیده شدن کند. استفاده از اکسسوری های دیگر مانند، عینک افتابی و هر اکسسوری دیگری که نظر افراد را به صورت شما جلب کند و در انجا نگه دارد می تواند در بلندتر دیده شدن شما کمک کننده باشد.

انتخاب لباس برای افراد کوتاه قد

استفاده از الگوهای ریز در تی شرت ها

اگر می خواهید کشیده تر دیده شوید، بهتر است از استفاده از تی شرت ها و یا پیراهن هایی با الگوهایی درشت خودداری کنید. حتی توصیه می شود که بیشتر از لباس های بدون الگو استفاده کنید. اگر هم قصد دارید از پارچه های نقش دار استفاده کنید بهتر است الگو ها ریز و عمودی باشند. الگوهای عمودی به بلندتر و لاغرتر نشان دادن افراد می توانند کمک بیشتر کنند.

به  طور مثال طرح زیر می تواند الگو مناسبی برای فردی باشد که می خواهد بلندتر دیده شود. این طرح ریز مناسب برای کت و شلوارهای رسمی است.

انتخاب لباس برای افراد کوتاه قد

استفاده از رنگ های تیره

به طور کلی هر عاملی که به لاغرتر دیده شدن شما کمک کند، به بلندتر دیده شدن شما نیز می تواند کمک کند. استفاده از رنگ های تیره نیز باعث هم لاغرتر دیده شدن شما و هم بلندتر دیده شدن می شود. این مسئله در مورد تمامی افراد نیز صادق است پس اگر قد بلندی دارید بهتر است از پوشیدن لباس های رنگ تیره بپرهیزید.

منظور از رنگ های تیره تنها رنگ مشکی نیست. شما می توانید از هر رنگی تیره آن را انتخاب کنید. خاکستری تیره، سبز تیره، سرمه ای سیر و … تمام رنگ هایی هستند که به شما کمک می کنند تا قد بلندتر دیده شوید.

از شلوارهای بلند استفاده نکنید

از شلواری استفاده کنید که دقیقا اندازه قد شما است. نه کوتاهتر و نه بلندتر. شلواری که بلندتر باشد در حین ایستادن تا می خورد، این تا خوردگی باعث ایجاد عدم تناسب می شود و پیامی که به مخاطب انتقال می دهد کوتاهی قد است. به تصویر زیر دقت کنید. اخرین گزینه مناسبترین گزینه برای افراد کوتاه قد است.

انتخاب لباس برای افراد کوتاه قد

کت هایتان را کمی بلندتر انتخاب کنید

اگر از بارانی، پالتو و سویشرت استفاده می کنید، توصیه می شود که آنها را کمی بلندتر انتخاب کنید. به طور کلی قانونی وجود دارد که درباره تمامی افراد صدق می کند. اگر میخواهید بلند دیده شوید سعی کنید لباس هایتان اندازه اما با قد بلندتری باشد.

به طور مثال به جای استفاده از پالتوهای کوتاه، از پالتوهای midi استفاده کنید که تا کمی بالاتر از روی زانو هستند. تصویر زیر می تواند نمونه خوبی برای توضیح این مسئله باشد.

انتخاب لباس برای افراد کوتاه قد

استفاده از لباس هایی با خطوط عمودی

احتمالا این مسئله را چندین بار شنیده اید، از تیشرتها، کت ها و پیرهن هایی استفاده کنید دارای خطوط عمودی هستند. نوارهای عمودی روی پارچه های استفاده شده باعث می شود تا بلندتر به نظر بیاید. البته ناگفته نماند که استفاده بیش از حد از این نوارها می تواند ناخوشایند باشد (مگر در کت و شلوار). اما یک پراهن راه راه عمودی خوب سفید و ابی می تواند انتخاب مناسبی برای افراد کوتاه قد در تابستان باشد.

 در آخر توصیه می شود که علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در بالا، بهتر است در انتخاب کفش نیز دقت کنید. کفش هایی را انتخاب کنید که شما را بلندتر نشان دهند. در انتخاب کفش کتانی، اسپورت و یا رسمی بهتر است به لژ داخلی، پاشنه داخلی و پاشنه بیرونی دقت کنید. پاشنه های مخفی داخلی و همینطور لژهای داخلی در کفش های کتانی، می توانند کمک موثری باشند.

علاوه بر این موارد، نوع ایستادن شما نیز مهم است. سعی کنید راست و مستقیم راه بروید. افتادگی شانه، غوز به سمت جلو و یا برگشت به سمت عقب نه تنها لباسی که می پوشید را بد جلوه می دهد بلکه به بدن شما اسیب نیز میرساند.

در انتخاب شلوار دقت کنید، شلوارهایی برای شما مناسب هستند که دقیقا بر روی کمر شما قرار می گیرند. سعی کنید تن رنگی میان تیشرت (پیرهن) و شلوارتان را رعایت کنید. استفاده از رنگ های مشابه یا تن رنگی نزدیک به هم، به بلندتر دیده شدن شما کمک زیادی می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code